Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Tylko w sierpniu policjanci zatrzymali aż 16 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2019-09-04 10:45

Policjanci kontrolujący ruch drogowy na terenie naszego miasta pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 365 dni w roku.

Sierpień był miesiącem wytężonej pracy

W Zabrzu odbywało się wiele imprez masowych, które wymagały zabezpieczenia pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomimo to policjanci stale zajmują się eliminowaniem z ruchu drogowego kierowców, którzy stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Przez cały sierpień policjanci zabrzańskiej drogówki pracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg naszego miasta. Do ich zadań należało zabezpieczanie imprez masowych takich jak 76. Tour de Pologne. Jednak jednym z najważniejszych zadań było eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Spójrzmy, jak wyglądało to od strony liczb.

W sierpniu policjanci zatrzymali łącznie 16 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi

Ponadto zatrzymali 5 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu.

Choć od 2013 roku kierowanie rowerem w stanie  nietrzeźwości nie jest już przestępstwem, to nadal jest to poważne wykroczenie na, które  szczególną uwagę zwracają  policjanci drogówki. W sierpniu zatrzymano 5 rowerzystów, którzy ulice naszego miasta postanowili przemierzać, będąc w stanie  nietrzeźwości.

Liczbą, która szczególnie martwi to aż 59 zatrzymanych kierowców, którzy kierowali swoimi pojazdami bez wymaganych uprawnień. Oprócz tego 4 zatrzymanych kierowców posiadało sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, 3 kierowców miało czasowo cofnięte uprawnienia.

W poprzednim miesiącu tylko raz policjanci ruchu drogowego musieli rozpocząć pościg za  kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. W tym miejscu warto przypomnieć, że od 1 czerwca 2017 roku każdy przypadek ucieczki przed policją karany jest karą do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elvis

    Zdecydowanie o 16 za dużo. Pijakom nic nie pomoże, nawet apki typu Yetiway.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.