Wiadomości z Zabrza

Zabrze świętuje VI Międzynarodowy Fascynujący Dzień Roślin

  • Dodano: 2021-05-19 07:45, aktualizacja: 2021-05-19 08:05

Fascynujący Świat Roślin to międzynarodowa akcja odbywająca się cyklicznie, co dwa lata, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę, jaką badania nad roślinami odgrywają w rozwoju rolnictwa, produkcji żywności i gospodarce leśnej oraz w branżach, takich jak energetyka czy przemysł farmaceutyczny. W tym roku, pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach, odbywa się już szósta edycja tej akcji. W naszym województwie zaangażowała się w nią tylko jedna instytucja – Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

W tym roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu jest jedyną instytucją w województwie śląskim, która aktywnie włącza się w działania związane z obchodami Fascynującego Świata Roślin. MOB zaprasza nas do interaktywnych zabaw, które będą zamieszczane sukcesywnie na stronie internetowej www.mob.zabrze.pl oraz na ogrodowym facebooku. Kulminację atrakcji, w postaci Fascynującego Dnia Roślin w zabrzańskim Ogrodzie zaplanowano na 22 maja (sobota). Program wszystkich atrakcji znajdziecie Państwo na plakacie poniżej.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem, głównym celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. 

W przygotowanie pokazów, wykładów, warsztatów, wycieczek itp., których tematem przewodnim są rośliny, zaangażowane są różnorakie firmy i instytucje. W naszym kraju udział w akcji biorą przede wszystkim uczelnie wyższe, ogrody botaniczne, nadleśnictwa i towarzystwa naukowe. Co dzieje się w wybranych miejscowościach można sprawdzić na oficjalnej, polskiej stronie akcji pod adresem www.plantday.com.pl.

Zabrze świętuje VI Międzynarodowy Fascynujący Dzień Roślin

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.