Wiadomości z Zabrza

Zabrze świętowało Dzień Dziecka. Zabawom nie było końca! [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-05 09:30

Dzień Dziecka w Zabrzu był prawdziwym świętem wszystkich dzieci. Mogły one bawić się, poznawać nowe rzeczy i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Instytucje miejskie, a także organizacje oraz stowarzyszenia działające na terenie naszego miasta, przygotowały dla najmłodszych moc atrakcji, które odbywały się w różnych częściach Zabrza.

Dzień Dziecka 2024 przeszedł do historii

Organizatorzy szacują, że w zabawach i festynach wzięło udział łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób. Dedykowane dzieciom wydarzenia odbywały się m.in. na promenadzie Areny Zabrze, w Teatrze Nowym, a także w poszczególnych dzielnicach naszego miasta, w tym m.in. w Rokitnicy, Makoszowach i Zaborzu Północ. W tegoroczne obchody Dnia Dziecka idealnie wpasowała się też Industriada, ponieważ organizatorzy tego wyjątkowego święta zabytków techniki zadbali o to, by w programie znalazły się również propozycje dla najmłodszych.

Arena Zabrze zaprosiła do spędzenia tego dnia na sportowo. Już od godziny 11.00 na najmłodszych czekały tu animacje i zabawy, przeboje muzyczne, teqball, cymbergaj, szachy w plenerze, dmuchańce, trening z Akademią Górnika i wiele innych niespodzianek. O godz. 12.00 rozegrany został mecz centralnej Ligi Juniorów U-19., w trakcie którego Górnik Zabrze zmierzył się z Zagłębiem Lubin.

Teatralny Dzień Dziecka "Z Kulturą" rozpoczął się już o godz. 14.00. Najmłodsi fani sztuki tłumnie zjawili się, żeby pod przewodnictwem Anny Mielczarek i Pawła Janickiego zwiedzić gmach teatru. O godz. 15.00 mnóstwo dzieci wzięło udział w warsztatach lalkarskich prowadzonych przez aktora Macieja Kaczora, choreograficznych z aktorką Dorotą Rusek-Binowską oraz warsztatach wokalnych prowadzonych przez kierownik muzyczną teatru Marzenę Mikułę-Drabek. O godz. 17.00 odbył się spektakl pt. "Niesamowite przygody skarpetek" w reż. Zbigniewa Stryja.

Festyny z okazji Dnia Dziecka odbywały się również w poszczególnych dzielnicach naszego miasta, w tym m.in. w Rokitnicy, Makoszowach i Zaborzu Północ. Ich organizatorzy zadbali o to, by najmłodsi ich uczestnicy nie nudzili się – były więc występy artystów, dmuchańce, animacje, wesołe miasteczka, imprezy z pianą i inne atrakcje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również