Wiadomości z Zabrza

Zabrze świętowało Dzień Bibliotekarza i Bibliotek [FOTO]

  • Dodano: 2024-05-14 08:45, aktualizacja: 2024-05-14 09:00

8 maja obchodziliśmy w Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To święto ustanowione w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które od lat staje się również początkiem Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji w minioną sobotę w Parku12C Sztolni Królowa Luiza odbył się festyn pn. „Pociąg do książek”.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek za nami

Celem święta jest nie tylko docenienie pracy bibliotekarzy i ich roli w promowaniu czytelnictwa, ale również zwrócenie uwagi na znaczenie samych bibliotek jako instytucji kulturalnych i edukacyjnych.

W ramach tegorocznego świętowania bibliotekarze zaprosili do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza, gdzie przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników książek. Na dzieci czekały zabawy i animacje, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się okazja do osobistego poznania i zrobienia sobie zdjęcia z Kicią Kocią – bohaterką książek Anity Głowińskiej. O pisaniu książek, poszukiwaniu inspiracji i niecodziennych przygodach opowiadali Waldemar Cichoń, Basia Supeł oraz Marcin Pałasz. Na zakończenie wydarzenia scenę opanował „Lufcik na korbkę” i „O! Teatr”, którzy zaprosili wielbicieli literatury, teatru i kotków na animacje "Koci grzbiet" oraz spektakl "Tararysiapaty", czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również