Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Śmiertelny wypadek z pobliżu Centrum Handlowego M1

  • Dodano: 2022-01-24 17:30

W poniedziałek, 24 stycznia, na DK 88, w pobliżu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia trzech samochodów jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

Wypadek na DK 88 w Zabrzu

Do wypadku doszło ok. godziny 13.00. Jak udało nam się ustalić, ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z samochodów jadący w kierunku Gliwic zjechał ze swojego pasa, a następnie uderzył w pojazd jadący w kierunku Bytomia. To jednak nie wszystko, bowiem w samochody uderzył trzeci pojazd, który także jechał w kierunku Bytomia.

Zginął 62-letni mężczyzna

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępcy straży pożarnej, patrole policji oraz zespoły ratownictwa medycznego. Interweniował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kiedy przedstawiciele służb przybyli na miejsce wypadku, stwierdzili, że jedna osoba została zakleszczona w samochodzie. Strażacy przystąpili do uwolnienia jej za pomocą sprzętu hydraulicznego, a kiedy akcja została zakończona, osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Medycy przystąpili do reanimacji 62-letniego mężczyzny. Niestety, pomimo podjętej akcji ratowniczej, nie udało się go uratować. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 

Poszkodowane zostały jeszcze 2 osoby

W wyniku karambolu poszkodowane zostały jeszcze dwie inne osoby – kobieta i mężczyzna, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Po wypadku droga w obu kierunkach została zablokowana. 
Okoliczności i przebieg wypadku bada policja.


Źródło: PSP, Śląska Policja, Zabrze112

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Gregoros

    Najniebezpieczniejsza droga jaką jeżdżę do pracy. Zero oświetlenia, zbyt krótkie wjazdy z drogi podporządkowanej, tragiczny stan asfaltu. Tiry jeżdżą tam z prędkości 90km/h gdzie prędkość dopuszczalna to 70 km/h, o zwierzętach lisach, dzikach nie wspomnę. Pachołki drogowe oddzielające dwa kierunki jazdy powyrywane, leżą na drodze i nikt się tym nie zajmuję. Policja jeździ tą drogą non stop i nie może zgłosić że coś leży na drodze lub gdy jest uszkodzona jezdnia. Tylko sypią mandaty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.