Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Przed nami obchody 62. Międzynarodowego Dnia Teatru

  • Dodano: 2024-03-22 08:45, aktualizacja: 2024-03-22 09:33

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru już w najbliższą niedzielę, 24 marca, zabrzański magistrat zaprasza do Teatru Nowego w Zabrzu m.in. na spektakl pt.: „Mały Książę” w reżyserii Cezarego Domagały. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00. Po spektaklu zostanie odczytane Polskie Orędzie na 62. Międzynarodowy Dzień Teatru. Na koniec wieczoru zaprezentowany zostanie specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu:

  • Joanny Romaniak,
  • Renaty Spinek,
  • Doroty Rusek-Binowskiej,
  • Dagmary Noszczyk,
  • Jakuba Piwowarczyka,
  • Grzegorza Cinkowskiego
  • oraz zespół Maes-trio (Marzena Mikuła-Drabek – fortepian, Jacek Gros – skrzypce oraz Dariusz Kasperek – klarnet).

Program przygotowany został pod opieką kierownik muzycznej Marzeny Mikuły-Drabek i p.o. dyrektora naczelnego Beaty Dąbrowieckiej.

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru

Z tej okazji co roku Międzynarodowy Instytut Teatralny (ITI) publikuje na swojej stronie orędzie wybitnego artysty skierowane do teatralnych profesjonalistów, amatorów i miłośników teatru. W tym roku jego autorem jest norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatur – Jon Fosse. Jego przesłanie przetłumaczyła z języka norweskiego na polski Halina Thylwe.

Autorem polskiego orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru, zamawianego przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będzie Jakub Skrzywanek, reżyser teatralny, autor tekstów, twórca instalacji performatywnych, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie. Laureat Paszportu Polityki w dziedzinie „teatr” (2023).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również