Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Pożar mieszkania przy ul. Olchowej

  • Dodano: 2021-12-27 18:15

W poniedziałek, 27 grudnia, o godzinie 07:46 zabrzańscy strażacy otrzymali informację o pożarze w mieszkaniu na II piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Olchowej 7. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Zabrza.

Pożar mieszkania przy ul. Olchowej

Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że z okna mieszkania na II piętrze wydobywają się płomienie na zewnątrz budynku i sięgają one wyższej kondygnacji. Z palącego się mieszkania lokatorzy ewakuowali się przed przybyciem zastępów PSP.

- Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono energię elektryczną oraz zakręcono dopływ gazu do mieszkania i natychmiast przystąpiono do gaszenia dwoma prądami wody w natarciu płonącego wnętrza mieszkania - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP Zabrze.

W akcji brało udział 16 ratowników

Po opanowaniu pożaru strażacy przewietrzyli klatkę schodową oraz mieszkanie, oraz wykonali pomiary na obecność tlenku węgla.

- Dzięki szybkiej, sprawnej akcji strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na powyższą kondygnację. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych i nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP Zabrze.

W akcji, która trwała 2 godziny brało udział 16 ratowników. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.