Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Potrącenie na pasach przy ulicy Knurowskiej! 67-latka trafiła do szpitala

  • Dodano: 2024-02-08 09:00

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę na ulicy Knurowskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 67-latnia mieszkanka Zabrza. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Potrącenie na pasach przy ulicy Knurowskiej

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 6.55, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Knurowskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Suzuki 40-latka, nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych 67-kobiety. Z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki.

Mundurowi apelują o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również