Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Pijana matka zgłosiła zaginięcie córki. Nie zauważyła kiedy 10-latka wyszła z domu

  • Dodano: 2019-08-28 10:00

Wczorajszej nocy mundurowi z drugiego komisariatu przeprowadzali interwencje w centrum miasta, dotyczącą zaginięcia 10-letniej dziewczynki.

Dziewczynkę udało się odnaleźć w mieszkaniu jej babci.

Matka, która zgłaszała zaginięcie była kompletnie pijana

W nocy z 26 na 27 sierpnia około 00.25 dyżurny Komisariatu II Policji w Zabrzu odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 10-letniej dziewczynki. Po dotarciu na miejsce policjanci stwierdzili, że zgłaszająca, którą była  43-letnia matka zaginionej jest kompletnie pijana.

Przeprowadzone badanie  wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jednak faktycznie jej córki nie  było w mieszkaniu. Matka w rozmowie z policjantami oświadczyła, że  dzwoniła już do miejsc, gdzie mogłaby przebywać córka, ale  nigdzie  jej nie ma, albo nikt nie odbiera telefonu. Kobieta nie bardzo wiedziała, w którym momencie jej córka wyszła z mieszkania, bo sama opuściła je około 20.00, udając się do znajomych. Policjanci ustalili, że dziewczynka często przebywa u jednej ze swoich babć. Postanowili sprawdzić to w  pierwszej kolejności. Jak się  okazało, dziewczynka faktycznie  była u babci i spokojnie tam spała. Dodatkowo babcia dziewczynki informowała jej matkę telefonicznie, że dziewczynka jest u niej i zostaje na noc. Z uwagi na  stan, w jakim znajdowała się matka, 10-latka pozostała pod opieką babci. Z przeprowadzonej interwencji została sporządzona dokumentacja. Teraz sprawa trafi przed sąd rodzinny.            

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.