Wiadomości z Zabrza

Zabrze na Międzynarodowym Festiwalu Śniegu w Sapporo

  • Dodano: 2018-02-14 09:00

Zespół Snow Art Poland, stworzony przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach reprezentował nasz kraj na 69. Sapporo Snow Festiwal. Artyści z całego świata rzeźbili w śniegu od 5 do 12 lutego. W trzyosobowym zespole z Polski znalazł się też zabrzanin Tomasz Koclęga!

Snow Art Poland to grupa twórców specjalizujących się w rzeźbie w śniegu. Od kilku lat odnosi spektakularne sukcesy biorąc udział w konkursach organizowanych m.in. w Chinach, Rosji i Japonii. W ub. roku na 44. Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu zespół Snow Art. Poland zdobył czwarta nagrodę, a w 2016 r. w konkursie Japan Cup w Nayoro uhonorowany został nagrodą miasta Nayoro. Warto podkreślić, że rzeźbiarze związani z katowicką ASP są jedynymi Polakami, którzy otrzymali do tej pory nagrody za rzeźby ze śniegu w Japonii.

Sapporo Snow Festiwal corocznie odwiedza od 2-3 mln gości z całego świata. Swe rzeźby prezentują na nim artyści m.in. z Australii, USA, Singapuru, Tajlandii, Łotwy, Finlandii, Korei Południowej, Macao, Hawajów czy Indonezji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również