Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Kolejny raz wsiadła za kierownicę mimo sądowych zakazów

  • Dodano: 2023-12-20 11:00

We wtorek po godzinie 8.00 na ulicy Chojnickiego w Zabrzu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali kolejny raz 30-letnią mieszkankę Zabrza. Policjanci pamiętali jej samochód i wiedzieli, że kierująca nim kobieta posiada aż sześć aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie wydane zostały w ciągu ostatniego roku i obowiązują do czerwca 2028 roku.

Po nowelizacji przepisów kierującemu niestosującemu się do prawomocnej decyzji sądu grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat. Dzięki angażowaniu się policjantów zabrzańskiej Policji, w poprawę bezpieczeństwa na drogach, codziennie  eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również