Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Chciał wysadzić kamienicę. Mężczyzna trafił do aresztu

  • Dodano: 2019-10-25 12:15

Policjanci z II komisariatu w Zabrzu zatrzymali i doprowadzili do tymczasowego aresztowania mężczyznę, który usiłował wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszkał.

Desperat groził mieszkańcom zdetonowaniem butli gazowej

 Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

26-letni zabrzanin próbował przy użyciu 11-kilogramowej butli gazowej wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszka. Desperat biegał po klatce schodowej budynku przy ulicy Mrozka z odkręconą butlą i wykrzykiwał, że wszystkich wysadzi. Na miejsce został skierowany patrol policji z zabrzańskiej dwójki oraz straż pożarna. Mundurowi obezwładnili 26-latka, którego decyzją lekarza pogotowia, przewieziono do szpitala. Mężczyzna nie chciał jednak podjąć leczenia. W czasie jego pobytu w szpitalu, policjanci z wydziału kryminalnego II komisariatu zbierali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu kierowania gróźb karalnych i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru oraz eksplozji materiałów łatwopalnych, co zagroziło życiu i zdrowiu wielu osób. Zabrzański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • ksg

    Mieszkam na tej ulicy i to Strażacy go obezwładnili, ale to nie ważne ważne jest to, że to nie pierwsza jego akcja- ostatnio chciał skoczyć z budynki i już wtedy nikt się nie zainteresował, że jest z nim coś nie tak.

  • Sasiad

    To ty chyba źle widziałeś nie strażacy tylko jego ojciec go obezwładnił jak już jak tam nie byłeś to nie gadaj bo a akurat mieszkam klatkę obok i wszystko widialam!!!

  • Mieszkaniec

    Pewnie wkurzył go aneks z nowym czynszem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.