Wiadomości z Zabrza

Zabrze: 25 przypadków nieprzestrzegania kwarantanny. Przyłapanym grozi 30 tys. zł kary

 • Dodano: 2020-04-01 17:45

Jednym z zadań policjantów w czasie szerzenia się koronawirusa jest sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną nie opuszczają miejsc jej odbywania. Mundurowi każdego dnia docierają do coraz większej ilości osób, obecnie jest to ponad 300 adresów. Od chwili wprowadzenia kontroli zabrzańscy mundurowi ujawnili już 25 przypadków nieprzestrzegania kwarantanny.

O sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. Oprócz tego, osoby te będą tłumaczyć się w sądzie. Policjanci przypominają o konieczności stosowania się do kwarantanny.

Każda osoba, która nie stosuje się do zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń (kara nagany lub grzywny w wysokości do 5 tysięcy złotych) bądź z art. 165 kodeksu karnego. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi kara nawet do 8 lat więzienia - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Ponadto, o naruszeniach każdorazowo informowana jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, który to organ może nałożyć karę finansową w wysokości nawet 30 tys. zł.

- Pamiętajmy! Nie przestrzegając nowych zasad bezpieczeństwa, narażamy życie i zdrowie innych osób! Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro! Od zdyscyplinowania w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem - apelują policjanci.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Antoni

  Do MalekJestem bezpartyjny piszę do wszystkich,którzy zarzucają mi przynależność do jakiejś partii.Poprzednicy już pokazali na co ich stać,a obecny rząd kontynuuje ze zdwojoną siłą przesady,mało powiedziane nieudaczniki bardzo wzbogaceni i dyktatorzy a raczej jeden dyktator.Napoleon z podwładnymi do spraw specjalnych o bardzo dziecinnie głupich pomysłach. BRAK SŁÓW !!!!!

 • Asia

  Tak dokladnie... Darku powinno być...

 • Małek

  Wybudować baraki i drut kolczasty takie izolatki za miastem i matolow tam zamykać to by reszta [...]a ze strachu jak za komuny we Wrocławiu podczas epidemi ospy.

 • Darek

  Powinna być lista mieszkańców na których nałożono kwarantanne i niestety "uprzejmie donoszę" ale ten ....... nie przestrzega kwarantanny fotka i zabieraj buca. trzeba ostro. Małolaty chodzą w grupach "babcie" z pieskami również. o "koleżkach" od butelki nie wspomnę, jeżeli dobrowolnie nie potrafią usiedzieć w domach i przeczekać w kwarantannie to zabrać do izolacji, a gdy z tamtą się oddalą to do pierdla na kilka lat po 10 minutowej rozprawie. Coś w ten deseń. Ostro oczywiście, tylko czy naprawdę Wszyscy musimy zachorować ? :(uważajcie na Siebie i bliskich.

 • Kociara

  Babcie z pieskami-to może ty mądralo je będziesz wyprowadzał ?

 • kuba

  dzis mala kolizja zabrze zaborze policjanci bez masek bez rekawiczek fajne podejscie sasiad ma ich nagranych

 • A_

  I w tym momencie powinni otworzyć spowrotem areszt na sądowej i wpakować tam tych imbecyli,jak nie potrafia po dobroci w swoim domu to za morde i kraty zamknąć.

 • Antoni

  .Do Pani Prezydent Zabrza lub jej Zastępców.Pisałem o pandemii już na samym początku jak jeszcze tylko opanowywał Chiny,teraz mamy tą zarazę prawie na całym świeci z wyjątkiem Antarktydy,prawie na całym Świecie całej Europie i całej Polsce we wszystkich szpitalach popełniane są tragiczne błędy,które po czasie są opanowywane ale PO CZASIE !!! Dlatego może w naszym mieście Zabrzu sytuację można zmienić i dać przykład całej Polsce,Europie a może i Całemu Światu.Bezpieczeństwo w Szpitalu lub Szpitalach - tam nas leczą i dbają o nasze zdrowie,jak ich zabraknie to kto się tym zajmie !!! Siostry zakonne ? a może sami się tym zajmiemy z opłakaną perfekcją.Moim zdanie gdybym był Prezydentem Zabrza DAŁBYM PRZYKŁAD JAK TYLKO POTRAFIĘ ABY NASZE MIASTO ZASŁYNĘŁO Z TEGO JAK NALEŻY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ Z TKZ. BIERNIE CHORYMI,KTÓRZY JUŻ SĄ CHORZY NA KORONAWIRUSA ZARAŻAJĄ LECZ SAMI NIE WIEDZĄ,ŻE SĄ NOSICIELAMI TEJ PANDEMII.Jeżeli chodzi o ochronę szpitali i wejść do nich oraz zapobiec jak najlepiej przenoszenia się tej pandemii w same centrum leczenia.1. Przede wszystkim powinno być więcej ochrony wokół Szpitali,ochrony którzy myślą a nie śpią.2. Pacjenci powinni być przyjmowani przed Szpitalami , wypytani o zdrowie,zapisanie ich danych i jeżeli nie są bardzo chorzy powiadomieni o przybyciu ponownie do tego samego Szpitala po ( kwarantannie domowej przymusowej ) za dwa co najmniej tygodnie wówczas ten pacjent powinien przejść test na KORONAWIRUSA po przybyciu ponownym lub u niego w miejscu zamieszkania,,,wówczas wtedy można podjąć odpowiednie działania wobec tego pacjenta. ( jak największe dbanie o Lekarzy i Pielęgniarki !!! ).. i TAK POWINNO SIĘ TRAKTOWAĆ WSZYSTKICH KTÓRZY ZBLIŻAJĄ SIĘ DO SZPITALA W CELU LECZENIA LUB NAWET ODWIEDZIN,PONIEWAŻ NIE WIEMY CZY TEN KTOŚ JEST BIERNIE CHORY CZY ZDROWY.....nie wiemy !!!!!.jeszcze mam inne pomysły jak w najmniejszym stopniu ZMINIMALIZOWAĆ BIERNIE CHORYCH.3.Mam dosyć już patrzeć jak nie radzą sobie służby zdrowia z pewnymi BARDZO BŁĘDNYMI ZABEZPIECZENIAMI SZPITALI CZY TEŻ OŚRODKÓW ZDROWIA ,LUDZI TRZEBA UCZYĆ A NIE JAK W TELEWIZJI MÓWIĆ DO NICH BAZ ZROZUMIENIA,ONI SĄ W PANICE I DZIAŁAJĄ NIERACJONALNIE.4. Szpitale nasze otrzymały testy na koronawirusa JEDNAK PRACOWNICY SZPITALA MUSZĄ ZA NIE PŁACIĆ 80 ZŁ ZA JEDEN TEST !!!!! PARANOJA KTO JAK KTO ALE SŁUŻBY ZDROWIA ŻEBY MIAŁA PŁACIĆ!!!! NIE OTRZYMALI ŻADNEJ POMOCY OD PAŃSTWA , ŻADNYCH DOTACJI !!! A RACZEJ OD MAŁEGO NAPOLEONA BO TEN POSEŁ RZĄDZI INNI SĄ MARIONETKAMI,KTÓRE TYLKO SŁUŻĄ A POSEŁ NIBY NIE JEST WINNY , MOIM ZDANIEM NAJGORSZĄ KARĄ DLA NIEGO PO TYM CO TERAZ NAM URZĄDZIŁ Z WYBORAMI BYŁOBY ZESŁANIE LUB DEPORTACJA DO ROSJI BEZ POWROTNA DŁUGO BY TAM NIE WYTRZYMAŁ.

 • Qba

  Większych głupot nie słyszałem nie siej paniki zwolenniku PO

 • Malek

  Stary zwolnij bo ci pikawa stanie gdyby PO paprańce byli u władzy to minister Finansów Nijaki Ros_ - — - - i powiedział by ( pieniędzy nima i nie będzie !!!!!! DZIADYGA

 • Zwykły człowiek

  Czyli w Zabrzu chodziło co najmniej 25-ciu potencjalnych morderców.Ludzie tracą życie, zdrowie i pracę!!! Nie pozwalajcie swoim znajomym na narażanie czyjegoś życia - TO NIE JEST ZABAWA !!!

 • Mario

  I dobrze dla przykładu przynajmniej po 10 tys żeby u innych poruszyć wyobraźnię bo inaczej całe lato będziemy pozamykani w domach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.