Wiadomości z Zabrza

Zabrze: 22 - latek pędził 119 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2019-06-11 10:15

Kierując, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h utracił swoje prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza doszło na ulicy Goduli

Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili w tym miejscu kontrole prędkości. Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 22-letni mieszkaniec Bytomia. Kierujący jadąc na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał aż 119 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Komentarze (2)    dodaj »

  • kierowca

    Dzisiaj na Religi widziałem nie gorszego - ale to centrum miasta i tam nikt nie kontroluje.Kasa aż się sama prosi by zasilić budżet.

  • Maaaru

    To za długo się prawkiem nie nacieszył, czyzby za łatwo je zdał??? A moze kupił z dokumencika te kolekcjonerskie???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również