Wiadomości z Zabrza

Zabrzańskie półkolonie dla dzieci dobiegły końca! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-08-16 07:45, aktualizacja: 2023-08-16 08:00

W ubiegły piątek zakończył się drugi turnus „Wakacyjnego projektu edukacyjno – zawodowego dla aktywnych”. Podczas ostatniego dnia zajęć z dziećmi spotkały się prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz zastępca prezydent Zabrza Katarzyna Dzióba. Każda z grup półkolonijnych przygotowała na finał przedstawienie, które zaprezentowała przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami.

W czasie turnusu dzieci nie tylko rozwinęły swoje umiejętności poprzez dobrą zabawę, zdobyły „kotloki”, które wymieniły na atrakcyjne „gyszynki”, ale również zwiedziły najciekawsze miejsca w naszym mieście. Projekt odbywał się w ramach zadania „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Zakończyły się półkolonie dla dzieci

Półkolonie, które koordynowało Centrum Rozwoju Rodziny, to przykład na to, że nawet zostając w trakcie wakacji w mieście nie musimy się nudzić. Dzieci, które brały w nich udział, spędzały czas ciekawie i aktywnie. W programie znalazły się m.in. wycieczki do atrakcyjnych miejsc, poznawanie zawodów w miejscu ich realnego wykonywania, w warunkach zbliżonych do wykonywania ich na co dzień, a także nauka przedsiębiorczości.

Najmłodsi podczas półkolonii przy okazji poznawania wybranego zawodu zarabiali „kotloki”. Za zarobione „pieniądze” mogli kupować w sklepiku wybrane towary. Mogli również zaoszczędzić i na koniec turnusu zakupić jakiś bardziej wartościowy towar ze sklepiku. Nie zabrakło też zajęć sportowo-ruchowych, gier i zabaw integracyjnych oraz spacerów i zajęć na świeżym powietrzu.

Łącznie w dwóch turnusach półkolonii wzięło udział 160 dzieci. Głównym miejscem spotkań była Łaźnia Łańcuszkowa Sztolni Królowa Luiza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również