Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrzańskie obchody "Dnia Bezpiecznego Internetu" 2017

  • Dodano: 2017-02-14 10:00

Po raz kolejny w wielu szkołach w całym kraju obchodzony był międzynarodowy „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 28 w Rokitnicy odbyła się akademia, w której wystąpili uczniowie szkoły. Na uroczystość zaproszono policjanta zespołu ds. profilaktyki społecznej zabrzańskiej komendy oraz przedstawicieli programu profilaktyczno – interwencyjnego „Lepiej Razem Niż Osobno”.


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce akcja ta obecna jest od 2005 roku. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Rokitnicy przy wsparciu pedagoga szkolnego przygotowali akademię. Jej głównym elementem było przedstawienie, podczas którego uczniowie zaprezentowali zagrożenia, na jakie narażone są dzieci korzystające z sieci. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczniów, którzy mieli przyjemność obserwować występ swoich szkolnych kolegów.

Policjant zabrzańskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę, w trakcie której poinformował jak ważna dla Policji jest kwestia bezpieczeństwa dzieci korzystających z internetu.

W związku z obchodami dnia bezpiecznego internetu warto podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, aby internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Warto przypomnieć, że w tym roku DBI obchodzony był pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze” .

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.