Wiadomości z Zabrza

Zabrzańskie kluby i stowarzyszenia sportowe z dofinansowaniem

  • Dodano: 2022-06-15 10:45

Śląski Program "Klub" 2022 dofinansował 2 kluby sportowe z Zabrza. Łącznie do zabrzańskich klubów i stowarzyszeń z programów "Klub" i "Grant" trafiło 36 tysięcy złotych na rozwój młodzieży i cele statutowe.

Gospodarzem uroczystości był Stadion Śląski

Aż 158 podmiotów odebrało w ubiegłym tygodniu symboliczne czeki i umowy w kolejnej odsłonie Programów Klub i Grant adresowanych do środowisk sportowych. Czeki wręczali reprezentujący zarząd województwa: marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki, członkini zarządu Izabela Domogała oraz radni Sejmiku, przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Julia Kloc-Kondracka, Alina Nowak i Jarosław Szczęsny.

- Przeznaczyliśmy na ten cel ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa. Tym razem aż 158 podmiotów reprezentujących wszystkie możliwe dyscypliny sportowe w regionie otrzymało wsparcie województwa w ramach Programów Klub i Grant. Dziękuję jednocześnie radnym Sejmiku za wsparcie tej inicjatywy. Ważnej o tyle, że te wielkie sukcesy z udziałem sportowców muszą być poprzedzone pracą u podstaw, wychowaniem w duchu rywalizacji fair-play. To zadanie spoczywa na klubach szkolących młodzież. Jednak, by to szkolenie było pełne i efektywne, konieczne są środki, czy to na zakup sprzętu, czy organizację obozów przygotowawczych. Same składki nie wystarczą. Stąd pomysł uruchomienia programów, dzięki którym możemy klubom pomóc – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

W Programie Klub do podziału były 2 mln zł, w Programie Grant rozdysponowano kwotę 207 tys. zł.

- Wsparcie udzielane przez województwo obejmuje aż 50 różnych dyscyplin sportowych. Chcemy rozwijać tę inicjatywę. Hart sportowego ducha to ogromna wartość. Tak rodzą się wielkie osiągnięcia – dodaje Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

Dofinansowanie dla klubów i stowarzyszeń sportowych

W Programie Grant dofinansowanie otrzymało 35 podmiotów, w Programie Klub wsparcie dostaną 123 kluby. Dla przypomnienia, w pierwszej edycji Programu Klub do podziału było 800 tysięcy złotych. W drugiej suma urosła już do miliona złotych. Zainteresowanie tą formą dofinansowania sprawiło, że budżet Programu Klub wzrósł o 100 procent. Jednorazowe dofinansowanie klubów jedno i wielosekcyjnych urosło odpowiednio do 15 tys. zł oraz 20 tys. zł.

Jak zaznacza Michał Juszczyk, wiceprezes działającego od 2011 stowarzyszenia Tyskie Lwy MOSM, zajmującego się szkoleniem dzieci w hokeju na lodzie, wsparcie dla klubów w postaci dofinansowania ma ogromne znaczenie dla ich funkcjonowania.

- Na zajęcia uczęszczają dzieci już w wieku 5-6 lat. Zależy nam, aby już od najmłodszego wieku zapewnić im jak najlepszy poziom szkolenia. Kluczowy jest zakup sprzętu, który w przypadku akurat hokeja na lodzie rzeczywiście do najtańszych nie należy. Sport uczy i wychowuje. Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do zajęć na lodowisku. To także szeroki wachlarz spotkań integrujących dzieci i rodziców. Dzięki dodatkowemu wsparciu staje się to po prostu dużo łatwiejsze – podsumowuje Michał Juszczyk.

Dofinansowanie z Programu Klub otrzymały:

  • Stowarzyszenie Piłki Ręcznej "POGOŃ 1945" Zabrze - 15 tys. zł
  • Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków - 15 tys. zł

Dofinansowanie z Programu GRANT 2022 otrzymał:

  • Klub Sportowy "ISKRA" Zabrze - 6 tys. zł
Zabrzańskie kluby i stowarzyszenia sportowe z dofinansowaniem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.