Wiadomości z Zabrza

Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze! Zabrze otrzyma dofinansowanie

  • Dodano: 2022-07-06 12:30, aktualizacja: 2022-07-06 13:42

W ramach marszałkowskiego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa Śląskiego samorządy otrzymają 3 miliony złotych na remont przejść dla pieszych. Łącznie samorządy pozyskały dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na 122 przejściach dla pieszych. Trzy z nich znajdują się w Zabrzu.

Przejścia dla pieszych w Zabrzu zostaną doświetlone

W ramach marszałkowskiego projektu doświetlone zostaną trzy przejścia dla pieszych w Zabrzu. 

– Serdecznie dziękuję marszałkowi za inicjatywę i chęć włączenia się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie i w Zabrzu – przekazała Alina Nowak,

Lokalizacje przejść dla pieszych objętych programem:

  • ul. 3-go Maja 100,
  • ul. Budowlana 82,
  • ul. Wolności 325.

Program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa Śląskiego

Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym województwie poprzez montaż nowoczesnego oświetlenia, budowę lub przebudowę przejść dla pieszych i zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Program swoim działaniem obejmuje drogi gminne, powiatowe, miast na prawach powiatu oraz wojewódzkie. Dofinansowanie wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 50 tysięcy złotych. 

Projekt jest realizowany i finansowany przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie. Marszałek  Województwa Śląskiego,  Jakub Chełstowski, objął projekt swoim patronatem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.