Wiadomości z Zabrza

Centrum przesiadkowe w Rokitnicy. Kiedy ruszą prace?

 • Dodano: 2022-06-15 10:30

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Jedno w centrum miasta, a drugie w dzielnicy Rokitnica. Przy ul. Goethego widać już pierwsze efekty prac - wyburzono dotychczasowy dworzec autobusowy i funkcjonuje autobusowy dworzec tymczasowy. Kiedy ruszą prace w Rokitnicy?

Centrum przesiadkowe w Rokitnicy

W miniony poniedziałek 13 czerwca prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, poinformowała, że przekazano teren pod budowę nowego centrum przesiadkowego w Rokitnicy. Wykonawca zaczął prace nad zmianą organizacji ruchu, a niedługo wygrodzi teren przy ulicach Krakowskiej i Ofiar Katynia.

- W pierwszym etapie prac przełożone zostaną sieci biegnące przez teren inwestycji - poinformowała prezydent Zabrza.

Budową centrum zajmować się będzie firma NDI Sopot, która wygrała drugi przetarg. Pierwszy wybrany wykonawca - firma Budimex, proponował budowę centrum za 18 mln zł, ale ostatecznie nie podpisał umowy. Nowoczesne centrum przesiadkowe kosztować będzie 28 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2023 r.

W centrum przesiadkowym w Rokitnicy zaplanowano m.in.: otwarte perony, parking zewnętrzny oraz obiekt o powierzchni 276 m2, w którym mieścić się będzie poczekalnia i punkty usługowe. W centrum przewidziano możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Rozbudowana zostanie też pobliska infrastruktura drogowa.

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe

Przypomnijmy, że na budowę dwóch nowoczesnych centrów przesiadkowych Miasto Zabrze pozyskało ok. 96 mln zł ze środków unijnych. Resztę stanowi wkład własny miasta, którego zapewnienie jest możliwe dzięki wykorzystaniu funduszy pochodzących z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Sebastian

  Dobrze że będzie budowane Centeum przesiadkowe oraz Dworzec Zabrze przynajmniej lepiej będzie się prezentować

 • Rokita

  Regan znowu będzie otwarty.

 • Wiecznie śpiący 0,5l

  I jeszcze Meydey

 • Mała

  Te centrum przesiadkowe w Rokitnicy jest potrzebne jak kur... majtki. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na lepsze oświetlenie ul Krakowska i dziury w drogach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również