Wiadomości z Zabrza

Centrum przesiadkowe przy ul. Goethego coraz bliżej. Dziś ruszyły pierwsze prace

  • Dodano: 2022-02-02 13:00

W grudniu 2021 podpisano umowę na budowę nowego centrum przesiadkowego w centrum Zabrza. Dziś ruszyły pierwsze prace związane z jego budową. 

Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w centrum Zabrza

W środę 2 lutego ruszyły prace związane z budową nowego centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego w centrum Zabrza. Jak poinformowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wraz z początkiem miesiąca teren starego dworca autobusowego został odgrodzony, a już w środę 2 lutego rozpoczęły się tam prace polegające na rozbiórce dotychczasowych wiat przystankowych.

– To pierwsze prace budowlane, których efektem będzie utworzenie obiektu z ogrodem na dachu – przekazała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Centrum przesiadkowe przy ul. Goethego 

Nowe centrum przesiadkowe znajdujące się przy ulicy Goethego ma zostać wybudowane do końca kwietnia 2023 roku. Kosz jego budowy to ponad 55 mln złotych. Na miejscu tak zwanej „belki” przy ulicy Goethego powstanie nowoczesny obiekt z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem Park&Ride i poczekalnią. Towarzyszyć im mają dodatkowe usługi, a na dachu ma powstać ogród. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić około 10,4 tys. m2.

W związku z budową nowego centrum przesiadkowego utworzono tymczasowy dworzec autobusowy, który znajduje się pomiędzy dworcem PKP i budynkiem Poczty Polskiej. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania komunikacji autobusowej i ograniczeń w ruchu drogowym w rejonie tymczasowego dworca autobusowego znajdują się TUTAJ.

Komentarze (1)    dodaj »

  • kibic

    KIEDY 4 TRYBUNA STADIONU?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również