Wiadomości z Zabrza

Zabrzański Szpital Miejski zatrudni uchodźców z Ukrainy. Czeka kilkadziesiąt miejsc pracy

  • Dodano: 2022-04-04 13:15

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu wystosował oferty pracy dla medyków, którzy uciekli z Ukrainy. Na uchodźców wykwalifikowanych w zawodach medycznych czeka kilkadziesiąt miejsc pracy.

Jak zapewnia dyrekcja placówki, pracy dla ukraińskich pracowników sektora medycznego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu nie zabraknie. W tej chwili placówka dysponuje kilkudziesięcioma wakatami. Choć najbardziej pożądane są pielęgniarki to zatrudnienie znajdą również lekarze różnych specjalności.

Mamy ofertę dla lekarzy, głównie o specjalizacji chirurgicznej, anestezjologicznej, ortopedycznej i ginekologicznej - wyjaśnia dr Mariusz Wójtowicz, prezes szpitala.  

Szpital Miejski w Zabrzu zatrudni medyków z Ukrainy

Szpital Miejski w Zabrzu poszukuje do pracy wśród uchodźców z Ukrainy m.in.

  • lekarza
  • pielęgniarki
  • położnej
  • opiekuna medycznego
  • ratownika medycznego

Warunkiem przyjęcia do pracy jest posiadanie statusu uchodźcy oraz  numeru PESEL. Jeżeli to możliwe prosimy o dostarczenie dokumentów potwierdzających prawo wykonywania zawodu, dyplom ukończenia uczelni, dyplom specjalizacji oraz inne dokumenty umożliwiające potwierdzenie okresów zatrudnienia. Szpital umożliwi intensywną naukę języka polskiego – informuje dyrekcja Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Zatrudnienie medyków z Ukrainy stało się możliwe za sprawą poważnych zmian w polskim systemie prawnym na mocy ustawy dotyczącej kryzysu uchodźczego związanego z wojną na Ukrainie. Zgodnie z nowymi przepisami ukraińscy lekarze i pielęgniarki mają prostszą drogę do zatrudnienia w Polsce.

Ten, kto uzyskał prawo do wykonywania zawodu w trybie uproszczonym będzie miał możliwość podjęcia pracy w szpitalach i placówkach medycznych posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • MMMRRRR

    ...oraz zaświadczenie o przyjęciu szczepionki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również