Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrzański rower miejski zostaje na dłużej

  • Dodano: 2018-07-09 09:45

W naszym mieście do końca listopada będzie można korzystać z Zabrzańskiego Roweru Miejskiego. W lipcu pojawią się dwie nowe stacje, które powstaną w pobliżu Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz przy zabrzańskiej siedzibie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Rokitnicy.

System wypożyczalni roweru miejskiego uzupełnią kolejne rowery, których do dyspozycji Zabrzan będzie aż 50. Do końca listopada będziemy mogli korzystać z 45 rowerów miejskich, jednego roweru familijnego (cargo), dwóch tandemów oraz dwóch rowerków dziecięcych.

Z myślą o rowerzystach podejmujemy w Zabrzu wiele działań. Już kilka lat temu wytyczony został prowadzący wokół miasta szlak rowery. Powstają kolejne ścieżki. Uruchomienie programu Zabrzański Rower Miejski jest kolejnym etapem tworzenia przyjaznych rozwiązań dla miłośników jazdy na rowerze - mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

W ciągu dwóch miesięcy Zabrzański Rower Miejski cieszył się wielką popularnością, rowery zostały wypożyczone ponad 3 000 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1 600 użytkowników.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.