Wiadomości z Zabrza

Rowery miejskie dostępne w Zabrzu

  • Dodano: 2019-05-07 09:30, aktualizacja: 2019-05-07 11:23

Zabrzański Rower Miejski powrócił w nowej, większej odsłonie.

Od poniedziałku, 6 maja, mieszkańcy mogą korzystać z 8 stacji i 65 rowerów, w tym dwóch tandemów i roweru familijnego typu cargo

Rowery miejskie pojawiły się w Zabrzu w ubiegłym roku w ramach realizowanego przez firmę Nextbike Polska dwumiesięcznego programu pilotażowego. Zabrzański Rower Miejski został jednak do końca sezonu, a liczba rowerów wzrosła z 32 do 50 sztuk. W nowym sezonie zdecydowano się na kolejną rozbudowę do 8 stacji i 65 rowerów.

Wypożyczalnie rowerów w naszym mieście się sprawdziły. W ubiegłym sezonie zabrzanie chętnie z nich korzystali i dopytywali o kolejne stacje. To najlepsze potwierdzenie, że podjęcie tej inicjatywy było dobrą decyzją i przyniosło spodziewany efekt. Mieszkańcy potwierdzili tym samym, że preferują aktywny wypoczynek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w sezonie, który właśnie otwieramy, do dyspozycji zabrzan oddane zostały kolejne dwie stacje Zabrzańskiego Roweru Miejskiego - komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.    

W ubiegłym sezonie rowery zostały wypożyczone ponad 7 200 razy, a w systemie zarejestrowało się 2 800 użytkowników

Nie tylko oni korzystali jednak z rowerów - 2 000 razy zabrzańskie rowery wypożyczyły osoby zarejestrowane wcześniej w innych systemach Nextbike.

Ze wszystkich rowerów Nextbike w Regionie można korzystać za pomocą jednego konta. Dodatkowo od tego roku dzięki współpracy poszczególnych miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii można się poruszać na rowerach standardowych pomiędzy Zabrzem, Chorzowem, Katowicami, Tychami, Siemianowicami Śląskimi i Sosnowcem” - mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracji można dokonać m.in. na stronie ZabrzanskiRowerMiejski.pl. Należy pamiętać o zasileniu konta kwotą co najmniej 10 złotych. To minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z roweru. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwszą godzinę. 

Gdzie można wypożyczyć rower miejski?

Rowery można wypożyczać na jednej z ośmiu stacji: Sztolnia Port, Plac Dworcowy, Guido, Sztolnia Królowa Luiza, Politechnika Śląska, Rokitnica pętla, Aquarius Kopernik i Grzybowice. Wystarczy na terminalu wpisać swój numer telefonu, PIN i numer roweru. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike. Logujemy się w niej tylko raz, potem wystarczy zeskanować kod QR i ruszyć w drogę. Rowery zwracamy wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji rowerowej w Zabrzu, Chorzowie, Katowicach, Tychach, Siemianowicach Śląskich lub Sosnowcu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.