Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska policja podsumowuje działania "Rower"

 • Dodano: 2020-09-18 11:00

W środę na terenie naszego miasta zabrzańska drogówka prowadziła działania „Rower". Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. 

Stróże prawa kontrolowali stosowanie się rowerzystów do przepisów ruchu drogowego, ale zwracali również uwagę na zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów

Stróże prawa oprócz codziennych kontroli prowadzą takie działania jak „Rower”, mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas takich działań prowadzone są kontrole stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego. Priorytetem jest ograniczenie liczb zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W trakcie środowych działań policjanci ujawnili łącznie 27 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów

W pięciu przypadkach w trakcie kontroli okazało się, że rowerzyści kierowali jednośladami po spożyciu alkoholu, co w myśl obecnych przepisów stanowi wykroczenie. W obecnym stanie przepisów pijani rowerzyści mogą popełnić dwa odrębne wykroczenia. Zależeć to będzie od tego, czy rowerzysta zostanie przyłapany na jeździe w stanie po użyciu alkoholu, czy w stanie nietrzeźwości. W pierwszym przypadku będzie grozić kara aresztu do 14 dni albo grzywna od 20 do 5 tys. złotych. W przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu do 1 miesiąca albo grzywna od 50 do tys. złotych.

W trakcie działań policjanci ujawnili też dwóch kierujących pojazdami pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a ponadto obsługiwali 8 kolizji, do których wczoraj doszło na terenie naszego miasta.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  W naszym mieście w ogóle DR to nie do końca są zrozumiałe, przykładów by można znaleźć więcej.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2020-09-21 11:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • kierowca

  Fakt - to rondo to totalne nieporozumienie. Jadąc od De Gaulle"a mamy informację że na Katowice w lewo z lewego pasa. Jadę sobie prawym i legalnie mam strzałkę - na Katowice prosto, a na lewym pasie jest - Katowice w lewo. Jadę dalej i mam zjazd na Katowice z obu pasów, a w dodatku jestem na prawym pasie na wjeździe na DTŚ - i nie muszę ustępować tym z lewego którzy zastosowali się do znaku na De Gaulle"a. Po drugie - jadąc od Matejki do centrum - jeśli kierowca nie zmieni od razu pasa na wewnętrzny - to pojedzie sobie do Katowic. Co autor miał na myśli tworząc takie cuda - tego nie pojmuję. A rowerem i tak śmigam normalnie po rondzie i nikt mi tego nie zabroni.

 • Mucha

  Ja pier... Lepiej mi napiszcie jak na pełnym legalu objechać rondo Sybiraków. Bo ktoś kto projektował rondo zapomniał o drodze rowerowej. Jadąc DR ulicą De Gaulle"a i dalej kierując się w DR wzdłuż Winklera trzeba wjechać na wcześniej wspomniane rondo. Dalej nie tłumaczę ale ktoś kto to odbierał to powinien oddać papiery a najlepiej je spalić tylko nie w Zabrzu bo smog już mamy wystarczający. Nie wspominam już o smrodzie z wysypiska i o innych śmieciach na drodze, oraz o najdroższych śmieciach i wodzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.