Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska Policja podsumowała wielkanocny weekend. Znamy statystyki

  • Dodano: 2024-04-04 08:45, aktualizacja: 2024-04-04 08:49

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego wielkanocnego weekendu. Na drogach Zabrza odnotowano od 29 marca do 2 kwietnia 28 kolizji drogowych i jeden wypadek drogowy. W tym okresie Policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy byli pod wypływem alkoholu i 4, którzy wsiedli za kierownice mimo posiadanych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Z uwagi na świąteczny weekend wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Każdy wsiadający za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie na drodze! Wielu osobom wydaje się, że pijąc alkohol poprzedniego dnia, następnego mogą bez problemu ruszyć samochodem. W połączeniu z nadmierną prędkością zagrożenie to wzrasta kilkakrotnie! 

Osobny apel mundurowi kierują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również