Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy uczniowie odbyli staże w Irladnii Północnej i Włoszech

  • Dodano: 2019-11-29 11:15

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu zakończono projekt „Młodzi, wykształceni, kompetentni – zagraniczne praktyki wsparciem kształcenia zawodowego” realizowany w ramach zadania „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Z tej okazji, w siedzibie placówki zorganizowana została dzisiaj uroczystość, w trakcie której prezentowano poszczególne wydarzenia i przedsięwzięcia składające się na projekt. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: zastępca prezydenta miasta Zabrze Katarzyna Dzióba oraz przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Projekt realizowany był od grudnia 2017 do listopada 2019 r. W jego trakcie 50 uczniów w zawodzie technik ekonomista, technik logistyk, technik usług fryzjerskich i fryzjer odbyło staże zawodowe w Irlandii Północnej i Włoszech. W 2018 r. 34 uczniów realizowało praktyki zawodowe w Irlandii Północnej, natomiast kolejna grupa 16 uczniów wyjeżdżała w lipcu 2019 r. do Bolonii. Uczniowie realizowali staże w firmach o profilach odpowiadających ich wykształceniu zawodowemu. Rezultatem projektu są otrzymane przez nich certyfikaty odbytych praktyk zawodowych wystawione przez pracodawców oraz dokument Europass Mobility.

Uczniowie w ramach odbytych praktyk nabyli oraz doskonalili swoje kompetencje zawodowe i językowe. Wykorzystywali oni w praktyce wiedzę nabytą w szkole oraz mieli możliwość poznać warunki pracy panujące w zagranicznych firmach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również