Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali fałszywego "kuriera". Łupem padł portfel

  • Dodano: 2020-08-10 06:15, aktualizacja: 2020-08-10 06:30

Zabrzańscy policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł portfel 61-letniej kobiecie. Został wpuszczony do mieszkania pod pretekstem "doręczenia przesyłki".

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w piątek w późnych godzinach porannych, gdzie 26-letni mężczyzna pod pretekstem "doręczenia przesyłki", chciał dostać się do jednego z mieszkań na terenie Zabrza, skąd następnie ukradł portfel. Jak się okazało, został on wpuszczony przez ojca 61-letniej mieszkającej tam kobiety. Następnie mężczyzna ukradł należący do niej portfel, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze, po czym uciekł z mieszkania. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z zabrzańskiej "jedynki", którego policjanci w trakcie poszukiwań złodzieja, na wysokości ulicy Wallek-Walewskiego zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi.

Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Zabrza, przyznał się do kradzieży, wskazując miejsce gdzie wyrzucił portfel. W międzyczasie do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zgłosił się mężczyzna, który znalazł skradziony portfel. Jak się okazało, w portfelu znajdowały się jedynie dokumenty, natomiast przy zatrzymanym 26-latku policjanci znaleźli podczas przeszukania pieniądze, które zostały zabezpieczone procesowo. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Zabrzu.

Pamiętajmy!

Bądźmy ostrożni w kontaktach z osobami obcymi. Zawsze gdy pojawia się podejrzenie, że mamy do czynienia z oszustem, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.