Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 25-latka poszukiwanego listem gończym

  • Dodano: 2020-03-16 09:15

W piątek rano zabrzańscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami ruchu drogowego i przewodnikami psów policyjnych przeprowadzili skoordynowane działania, których efektem jest zatrzymanie 25-letniego zabrzanina.

Mężczyzna od blisko roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Młody zabrzanin trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

Do zatrzymania 25-latka doszło w piątek rano na terenie Rudy Śląskiej

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób od początku marca prowadzili intensywne działania mające na celu zatrzymanie 25-latka. Młody zabrzanin w połowie 2019 roku korzystając z przepustki, opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym rozbój. Po zakończeniu przepustki nie powrócił do zakładu karnego i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany mężczyzna zastosował szereg działań, które miały utrudnić w odnalezienie go. Pierwszą z nich było rozpowszechnienie informacji wśród jego znajomych, że wyjechał za granice. W ukrywaniu się pomagały mu bliskie osoby, które obserwowały jego otoczenie i sprawdzały, czy nie jest namierzony przez policjantów. Dodatkowo 25-latek korzystał aż z 4 mieszkań na terenie Zabrza. W końcu policjantom udało się ustalić, że 25-latek prawdopodobnie dorywczo pracuje na terenie Rudy Śląskiej. Następnie kryminalni wytypowali poranną trasę przejazdu poszukiwanego z Zabrza do Rudy Śląskiej oraz samochód, w jakim może się poruszać. Kiedy poszukiwacze potwierdzili, iż poszukiwany porusza się wytypowanym samochodem, do akcji wkroczyli policjanci ruchu drogowego, którzy nieoznakowanym radiowozem dogonili wskazany samochód i zmusili go do zatrzymania. Samochód został otoczony przez policjantów, a w środku znajdował się poszukiwany 25-latek. W pogotowiu czekali policyjni przewodnicy psów, gotowi je wykorzystać, gdyby 25-latek próbował ucieczki. Praca operacyjna zabrzańskich policjantów okazała się skuteczna, a ukrywający się 25-latek został zatrzymany, nie stawiając przy tym oporu. Młody zabrzanin trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Majk

    Powinny być takie apki jak yanosik, gdzie by było ogłoszone jakim autem ucieka taki przestępca i ludzie by zgłaszali. To by mogło ułatwić zycie policji...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.