Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pijanych kierowców

  • Dodano: 2020-05-28 08:15, aktualizacja: 2020-05-28 07:40

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze.

Wiedzą o tym doskonale zabrzańscy policjanci, którzy codziennie obsługują zdarzenia drogowe niejednokrotnie z udziałem nietrzeźwych kierujących. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze!

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają.

Zabrzańscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców

Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych czterech nietrzeźwych kierujących. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata. Czynności w sprawach trwają.

Pierwszy zatrzymany to 28-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Mitsubishi, a badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,84 promila alkoholu w organizmie, przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy kategorii B i C.

Drugi z zatrzymanych to 33-letni mieszkaniec Zabrza, który nie mając uprawnień, kierował oplem mając w organizmie 2,88 promila alkoholu. Mężczyzna ten został ujęty przez przypadkowego świadka, który widząc, w jakim stanie jest kierowca opla, zabrał mu kluczyki. Będąc oburzony tym faktem, pijany 33-latek na miejsce wezwał policje.

Trzeci z zatrzymanych to 22-letni mieszkaniec Zabrza, który bez uprawnień kierował toyotą mając w organizmie 0,90 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych kierowców to 26-letnia mieszkanka Zabrza, która poruszając się BMW po ul. Mikulczyckiej miała w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.