Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci w akcji charytatywnej dla Wojtusia #GaszynChallenge

  • Dodano: 2020-06-09 08:30, aktualizacja: 2020-06-09 08:47

Akcja charytatywna trwa. To walka z czasem oraz wyzwanie, jakim jest zebranie ogromnej sumy na leczenie Wojtka. Policjanci z Zabrza właśnie wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady #GaszynChallenge są następujące: wystarczy tylko wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadań.

Wojtuś Howis z Galewic ( województwo łódzkie) to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.  Została ona zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna (pow. wieluński).

ZOBACZ NAGRANIE

Zabrzańscy policjanci otrzymali nominację do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu od policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich oraz od policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Kwota, jaką trzeba uzbierać jest ogromna, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele. Dziś po południu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wyzwanie podjęli stróże prawa z Zabrza. Mundurowi pompowali z największą energią, którą jednocześnie pragną przekazać małemu Wojtusiowi oraz jego rodzicom.

Do dalszej pomocy nominowali zostali: Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju oraz Straż Miejska Miasta Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.