Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci tylko w lutym zatrzymali aż 44 poszukiwanych

  • Dodano: 2020-02-19 09:30

W lutym zabrzańscy mundurowi zatrzymali już 44 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

W tym 3 osoby poszukiwane listami gończymi oraz 5 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych. Wśród zatrzymanych największą liczbę stanowiły osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych 


Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się.

Jeden z poszukiwanych listem gończym, 27-letni mieszkaniec Zabrza został zatrzymany, gdy w środku nocy przyszedł pod mieszkanie swojej byłej konkubiny i usiłował dostać się do środka, dobijając się do drzwi. Przerażona kobieta na miejsce wezwała patrol policji. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zastali zrezygnowanego 27-latka siedzącego na klatce schodowej. Mężczyzna  oświadczył, że nie ma  gdzie spędzić nocy i dlatego dobijał się do mieszkania. W trakcie sprawdzania go w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. Ten przykład pokazuje, że ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości zawsze kończy się w taki sam sposób. Osoba poszukiwana jest zatrzymywana. Ukrywanie się jest skuteczne tylko do pewnego momentu, kiedy osobie poszukiwanej kończą się możliwości ukrycia się, często sama zrezygnowana oddaje się w ręce policjantów. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.