Wiadomości z Zabrza

GZM kontra smog. Jak metropolia walczy ze smogiem?

  • Dodano: 2020-02-19 09:15, aktualizacja: 2020-02-19 12:45

W jaki sposób miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii próbują walczyć ze smogiem? Na to pytanie odpowiedzą goście najnowszego odcinka programu „Loża Prezydentów”.

Wprawdzie w tym sezonie zima zimą jest tylko z nazwy, ale to nie znaczy, że można zapomnieć o ważnym zimowym problemie – smogu. W najnowszym odcinku programu „Loża Prezydentów” zajmiemy się właśnie tym tematem.

W jaki sposób miasta próbują walczyć ze smogiem? Czy i ile dopłacają do wymiany starych pieców węglowych? Jak szybko podłączają kolejne budynki do sieci ciepłowniczej? Czy prowadzą kampanie promocyjne, które pomagają mieszkańcom podjąć decyzję o przejściu na ekologiczne źródła ciepła?

To tylko niektóre z zagadnień, które poruszymy w programie. Gośćmi będą: Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic, Katarzyna Dziuba, wiceprezydent Zabrza, Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej oraz Izabela Domogała, członek zarządu woj. śląskiego.

Początek „Loży Prezydentów” w środę 19 lutego o godz. 17:55. Na program zaprasza Grzegorz Żądło.

 

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi w „Loży Prezydentów”. Widzimy się w każdą środę o 17:55 w TVS.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Małgorzata

    Ja polecam program czyste powietrze , dzięki niemu mam kocioł eei pellets od kostrzewy rewelacyjny !!!https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

  • Antoni

    W pełni z tym pomysłem się zgadzam..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.