Wiadomości z Zabrza

GZM kontra smog. Jak metropolia walczy ze smogiem?

  • Dodano: 2020-02-19 09:15, aktualizacja: 2020-02-19 12:45

W jaki sposób miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii próbują walczyć ze smogiem? Na to pytanie odpowiedzą goście najnowszego odcinka programu „Loża Prezydentów”.

Wprawdzie w tym sezonie zima zimą jest tylko z nazwy, ale to nie znaczy, że można zapomnieć o ważnym zimowym problemie – smogu. W najnowszym odcinku programu „Loża Prezydentów” zajmiemy się właśnie tym tematem.

W jaki sposób miasta próbują walczyć ze smogiem? Czy i ile dopłacają do wymiany starych pieców węglowych? Jak szybko podłączają kolejne budynki do sieci ciepłowniczej? Czy prowadzą kampanie promocyjne, które pomagają mieszkańcom podjąć decyzję o przejściu na ekologiczne źródła ciepła?

To tylko niektóre z zagadnień, które poruszymy w programie. Gośćmi będą: Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic, Katarzyna Dziuba, wiceprezydent Zabrza, Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej oraz Izabela Domogała, członek zarządu woj. śląskiego.

Początek „Loży Prezydentów” w środę 19 lutego o godz. 17:55. Na program zaprasza Grzegorz Żądło.

 

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi w „Loży Prezydentów”. Widzimy się w każdą środę o 17:55 w TVS.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Małgorzata

    Ja polecam program czyste powietrze , dzięki niemu mam kocioł eei pellets od kostrzewy rewelacyjny !!!https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

  • Antoni

    W pełni z tym pomysłem się zgadzam..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.