Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci rozwiązali zagadkę "skradzionych" 20 tysięcy złotych

  • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 07:39

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy prowadzili sprawę dotyczącą rzekomej kradzieży 20 tysięcy złotych z konta bankowego. Pokrzywdzony był przekonany, że stał się ofiarą przestępców, którzy w niejasnych okolicznościach uzyskali dostęp do jego konta i przelali z niego środki. Przeprowadzone w tej sprawie policyjne czynności doprowadziły do wyjaśnienia całej sytuacji.

Na początku grudnia do zabrzańskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że z jego konta bankowego zniknęło 20 tysięcy złotych. Mężczyzna uważał, że w trakcie wykonywania przelewu ktoś zdołał włamać się na jego konto bankowe i podmienić numer odbiorcy, na którego chciał zrobić przelew. W efekcie, jak twierdził pokrzywdzony, pieniądze trafiły na konto przestępców. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Policyjne czynności doprowadziły do nieoczekiwanego finału tej sprawy. Okazało się, że numer konta, na który przelane zostało 20 tysięcy złotych, jest numerem konta pokrzywdzonego. Kiedy policjanci poinformowali go o swoich ustaleniach, mężczyzna tłumaczył, że zapomniał o tym koncie, gdyż zakładał je 10 lat temu, a wpisując numer w przelewie, musiał się pomylić.

W tym wypadku mieliśmy do czynienia z fałszywym alarmem, jednak apelujemy o rozwagę przy transakcjach internetowych i korzystaniu z bankowości internetowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.