Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy mundurowi z zespołu profilaktyki brali udział w XV Dniu Nauki

  • Dodano: 2019-09-17 08:15, aktualizacja: 2019-09-17 08:30

Zabrzańscy mundurowi z zespołu profilaktyki brali udział w XV Dniu Nauki organizowanym przez Miasto Zabrze oraz Sztolnie Królowa Luiza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W trakcie wydarzenia towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

Celem tego wydarzenia jest jak najszersza popularyzacja aktywności instytucji naukowo-badawczych, edukacyjnych, szkoleniowych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Dzień Nauki ma promować, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej, najważniejsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Rozbudzać zainteresowania, w sposób interaktywny, przystępny i niekonwencjonalny. Zachęcać do bliższego poznania dziedzin, które wydawać się mogą trudne i nieznane. Zabrzańscy policjanci wykorzystali tę okazję do przedstawienia zawodu policjanta oraz zachęcali do kształcenia się w tym kierunku.

Na miejscu pomagali im uczniowie technikum ekonomicznego o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy Placu Traugutta. Ponadto w trakcie prowadzonych rozmów wspólnie z policjantami z zabrzańskiej komendy, uczniowie prowadzili akcję profilaktyczną, mającą na celu promowanie bezpieczeństwa. Rozdawane były ulotki, a chętni mogli założyć alko-gogle, które symulują stan nietrzeźwości odpowiadający 2 promilom alkoholu we krwi.

Zabrzańscy mundurowi z zespołu profilaktyki brali udział w XV Dniu Nauki


Źródło: KMP Zabrze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.