Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali 3 kolejnych poszukiwanych listami gończymi

  • Dodano: 2019-07-04 11:15

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali kolejnych poszukiwanych listami gończymi.

Tym razem policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach

Zabrzańscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości tym razem zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości. Za mężczyznami sądy wystawiły listy gończe, które nakazywały zatrzymanie poszukiwanych i osadzenie ich w zakładzie karnym lub areszcie.

Do pierwszego zatrzymania doszło w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. 36-letni mężczyzna poszukiwany za oszustwo ukrywał się od wielu lat w Niemczech. Zatrudnił się w jednej z fabryk, a do Zabrza wracał sporadycznie. Kiedy przyjechał do Polski na weekend, policjanci zastali go w jego domu. Mężczyzna po wejściu do swojego domu nie zdążył nawet rozpakować swojej torby, ponieważ chwile po tym zatrzymali go policjanci.

Drugie zatrzymanie dotyczyło mężczyzny w wieku 49 lat, który od 2018 roku ukrywał się na terenie Zabrza mieszkając w pustostanach. 49-latek nie posiadał stałego miejsca zameldowania, utrzymywał się ze zbierania puszek. Poszukiwany był do sprawy dotyczącej uchylania się od płacenia alimentów. Policjanci zauważyli go, gdy wybierał puszki z kosza na śmieci. W trakcie legitymowania podawał fałszywe dane. Nie pomogło mu to uniknąć zatrzymania, ponieważ w jego kieszeni policjanci znaleźli jego dowód osobisty.

Kolejnym poszukiwanym, który został zatrzymany to mężczyzna w wieku 57 lat, skazany na jeden rok więzienia za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Policjanci uzyskali informacje, że sporadycznie przebywa on w mieszkaniu swojego siostrzeńca. W trakcie sprawdzania tej informacji policjanci udali się pod ustalony wcześnie adres, gdzie udało im się zatrzymać 57-latka. Najbliższy rok mężczyzna spędzi za kratami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.