Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy działkowcy nagrodzeni w konkursie "Zielone Zabrze"

  • Dodano: 2021-10-04 07:45, aktualizacja: 2021-10-04 07:52

Już po raz 25. rozstrzygnięto konkurs "Zielone Zabrze", w którym działkowcy i ogrodnicy-amatorzy wyróżniani są za wkład na rzecz upiększania swoich ogrodów. Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w czwartek (30 września) w restauracji "Pod Kasztanami" w Zabrzu.

– Możecie być dumni ze swoich ogrodów, które każdego roku pięknie rozkwitają i swoją malowniczością zdobią nasze miasto – gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Efekty waszej pracy przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale wpływają też na estetykę Zabrza. Wasze ogrody spełniają jednocześnie bardzo pożyteczną i potrzebną rolę społeczną. Dziękuję za zaangażowanie w tym ważnym przedsięwzięciu ekologicznym i kulturalnym – dodała prezydent.

Przyznano nagrody w konkursie "Zielone Zabrze"

Wyróżniono ponad 50. uczestników, którzy zgłosili się w kategoriach "najpiękniejszy balkon", "najpiękniejszy ogród przydomowy", "najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym", "najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy" i "najpiękniejszy ogród działkowy". Nagrody trafiły więc nie tylko do osób prywatnych, ale również przedstawicieli instytucji i zakładów pracy.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Zabrzu, który już teraz zaprasza do udziału w przyszłorocznej edycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również