Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin stracił 146 tysięcy złotych. Został oszukany metodą na inwestycje w kryptowaluty

  • Dodano: 2021-07-23 11:30

Wczoraj do zabrzańskich policjantów zgłosił się 67-letnim mężczyzna, który został oszukany metodą na inwestycje w kryptowaluty. Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę.

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii.

67-letni zabrzanin ofiarą oszustów internetowych

Tym razem ofiarą oszustów 67-letni zabrzanin, który skorzystał z oferty przygotowanej przez oszustów. Kuszony możliwością pomnożenia swoich pieniędzy umożliwi oszustom korzystanie z własnego konta bankowego poprzez zainstalowanie program AnyDesk. Za pomocą tego programu oszust może między innymi sterować pulpitem, przeglądać strukturę katalogów na podłączonym komputerze oraz przesyłać dane. Pokrzywdzony, będąc zmanipulowanym przez oszustów, umożliwił im zaciągnięcie 100 tysięcznego kredytu na swoim koncie. Pieniądze, które miał być wykorzystane do inwestycji, w rzeczywistości trafił na konto oszustów.

W poniedziałek 67-latek zgłosił się do zabrzańskiej komendy w celu złożenia zawiadomienie. Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • uczciwy

    pazerność wzbogacania sie , nie żałuję go.Tyle sie mówi w mediach o rożnych oszustwach a jednak sa ludzie naiwni.Dobrze mu tak niech teraz spłaca pozyczki, sam tego chciał

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.