Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin Jacek Beler otrzymał nagrodę na 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  • Dodano: 2021-09-28 13:45

Jacek Beler to pochodzący z Zabrza aktor filmowy i teatralny. Podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał statuetkę za najlepszą główną rolę męską w filmie „Inni ludzie".

Jacek Beler nagrodzony w Gdyni

Aktor Jacek Belger na swoim koncie ma już kilka nagród. Za rolę w przedstawieniu dyplomowym Moulin Noir otrzymał I nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie oraz nagrodę ZASP-u na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Jest również laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za rolę w spektaklu muzycznym O’Malley’s Bar. Teraz do kolekcji dołączyła kolejna nagroda.

38-letni zabrzanin grał w takich filmach jak „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" "Kler", „Miasto 44” i „Jesteś bogiem”. Mogliśmy go również zobaczyć w serialach, a między innymi w „Rojst”, „Belfer”, ”Wataha” i „Prawo Agaty”.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku, do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.