Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin chciał ukraść 4 litry whisky - próbował wyjść ze sklepu... wejściem

 • Dodano: 2019-11-13 09:45

W piątek 8 listopada, tuż przed długim weekendem, pewien mężczyzna próbował ukraść ze sklepu 4 litry whisky. Złodziej specjalnie nie ukrywał swojej zdobyczy, ale próbował opuścić sklep drzwiami przeznaczonymi do wejścia - na gorącym uczynku przyłapał go będący po służbie policjant.

Opuszczającego sklep złodzieja zauważył policjant po służbie

W tym samym czasie na zakupach przebywał jeden z zabrzańskich policjantów, asp. szt. Michał Paszek, który - chociaż po służbie - zachował czujność i zatrzymał złodzieja. Zaprowadził delikwenta do pomieszczenia pracowników ochrony. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie cztery litry whisky, za które nie miał zamiaru zapłacić.

asp. szt. Michał Paszek policjantem jest od 23 lat, na co dzień  pracuje w Zespole Wywiadowczym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Zapytany o sytuację, w której pomógł zatrzymać złodzieja odpowiedział, że zrobił to instynktownie, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę.  Zabrzańscy wywiadowcy to policjanci, którzy swoje działania prowadzą wtapiając się w otoczenie. Dzięki temu mogą zobaczyć więcej niż patrole umundurowane. Daje im to przewagę nad sprawcami przestępstw i wykroczeń. Jak widać na powyższym przykładzie, czujność wywiadowcy nie kończy się po skończonej służbie - czytamy w komunikacie na stronie zabrzańskiej komendy policji.

Kradzież została zakwalifikowana jako wykroczenie

Wartość skradzionego alkoholu to 260 złotych, więc zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Skradziony alkohol wrócił od razu na sklepową półkę.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  32,50 za pół litra whisky - dajcie adres gdzie tak tanio.

 • Maga

  65 zł

 • Mieszkaniec

  Matematyka nie kłamie 32,50 za pół litra. Proszę policzyć.

 • Kymion

  No mistrz! Musiała się kroić gruba impreza :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.