Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczyli nielegalny towar

  • Dodano: 2018-12-03 10:15

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy. Kobieta, u której zabezpieczono nielegalny towar sprzedawała znajomym rozcieńczony spirytus i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Trwa szacowani strat Skarbu Państwa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że mieszkanka Zabrza posiada i sprzedaje nielegalny alkohol i papierosy. Wspólnie ze śląskimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do mieszkania kobiety, gdzie jak podejrzewano, mogły znajdować się wyroby spirytusowe i papierosy bez polskich znaków akcyzy. W związku z naruszeniem przepisów kodeksu karno-skarbowego, mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar w postaci rozcieńczonego spirytusu i papierosów znanych marek. Obecnie trwa szacowanie strat Skarbu Państwa. Na miejscu funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili badanie zabezpieczonego alkoholu. Wykazało ono, że alkohol był mocno zanieczyszczony.

Policjanci przypominają, że spożywanie nielegalnego alkoholu niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia osób go spożywających.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również