Wiadomości z Zabrza

Zabarykadował się w mieszkaniu przy ul. Buchenwaldczyków. Był poszukiwany za oszustwa

  • Dodano: 2021-12-03 07:45, aktualizacja: 2021-12-03 08:07

Zabrzańscy policjanci z wydziału kryminalnego przeprowadzili działania, których efektem jest zatrzymanie 24-letniego zabrzanina. Policjanci skorzystali z pomocy strażaków, ponieważ mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań na ulicy Buchenwaldczyków. 24-latek od października ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Młody zabrzanin trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe dwa i pół roku.

24-latek zabarykadował się w mieszkaniu

Do zatrzymania 24-latka doszło w piątek rano w jednym z mieszkań na ulicy Buchenwaldczyków w Zabrzu. Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób od początku października prowadzili intensywne działania mające na celu zatrzymanie 24-latka, który decyzją katowickiego sądu powinien trafić do więzienia między innymi za oszustwa. W ukrywaniu się pomagały mu bliskie osoby, które obserwowały jego otoczenie i sprawdzały, czy nie jest namierzany przez policjantów. W końcu policjantom udało się ustalić, w którym konkretnie mieszkaniu przebywa 24-latek.

Mężczyzna poszukiwany był za oszustwa

Kiedy poszukiwacze potwierdzili, iż poszukiwany przebywa w mieszkaniu, odcięli mu wszystkie drogi ucieczki. Młody mężczyzna nie zmierzał się jednak poddać i nie chciał otworzyć drzwi mieszkania. Wtedy policjanci wezwali na pomoc strażaków, którzy mieli pomoc im siłowo dostać się do lokalu, w którym przebywał 24-latek. Jak się okazało nie było to konieczne, ponieważ kiedy strażacy pojawili się pod budynkiem, młody zabrzanin skapitulował i otworzył drzwi mieszkania.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.