Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Za trzy lata linię 3 czekają zmiany?

  • Dodano: 2017-04-11 11:30

Nie da się ukryć, że niskopodłogowy tramwaj to dziś norma w wielu miejscach. W centrum naszego miasta tego typu pojazdy kursują już od dawna na trasie od Gliwic po Rudę Śląską, podobnie jak na linii Zabrze-Bytom (nie wszystkie). W tyle zostają Mikulczyce i Makoszowy wraz  z łączącą je linią numer 3. Ale jest szansa, by to się zmieniło.


W chwili obecnej torowisko w Mikulczycach nie pozwala na wprowadzenie tego typu taboru, jednak niebawem mają się rozpocząć działania mające na celu rozbudowę infrastruktury. Chodzi o „Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w II etapie inwestycji ma być modernizowana część torowiska obejmująca odcinek od pętli w Mikulczycach, po ul. Mikulczycką/Dygasińskiego. Prace potrwają do 2020 roku. Po ich zakończeniu z czasem pojawi się tabor niskopodłogowy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Bercik

    A glajzy od Mikulczyckij do Powstańców Śl? Tyz szpotawe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.