Wiadomości z Zabrza

Za nami XXVIII Koncert "Serce za Serce"

  • Dodano: 2019-11-18 10:45

W ub. piątek, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbył się Koncert „Serce za Serce” organizowany co roku przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii.

Gala, to wydarzenie artystyczne, dedykowane sprzymierzeńcom, partnerom, sponsorom, przyjaciołom, pracownikom i współpracownikom Fundacji.

Galę uświetnił porywający publiczność koncert artystów chorzowskiego Teatru Rozrywki

Przypomnijmy, że koncerty „Serce za serce” organizowane są od 1992 r., w Domu Muzyki Tańca w Zabrzu, dla uhonorowania największych sprzymierzeńców Fundacji za ich hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność, dzięki której Fundacja może realizować swą misję, związaną z doskonaleniem metod i technik ratowania ludzkiego życia gdy zagrożone jest serce. To im m.in. Fundacja zawdzięcza możliwość prowadzenia prac naukowo-badawczych i wdrożeniowych nad mechanicznymi protezami serca dla dzieci i dorosłych, robotem kardiochirurgicznym i mechatronicznymi narzędziami chirurgicznymi oraz nad wykorzystaniem w terapii zagrożonego serca bioinżynierii i biotechnologii, jako dziedzin dających nowe, szerokie możliwości leczenia. Koncert „Serce za serce” jest wyjątkową okazją do szerszego spopularyzowania działalności Fundacji, upamiętnienia jej założyciela i patrona prof. Zbigniewa Religi oraz podziękowania wszystkim, którzy tę działalność wspierają i jej kibicują.

W tym roku ceremonię wręczania nagród i wyróżnień Fundacji uświetnił występ artystów z Teatru Rozrywki w Chorzowie. To młoda, zaledwie 35-letnia scena musicalowa, która ma w dorobku najsłynniejsze tytuły z Broadwayu i West Endu. Na afiszu Teatru Rozrywki – poza musicalami i komediami – od lat znajdują się cieszące się niezmiennym powodzeniem koncerty sylwestrowe i rozrywkowe, złożone z przebojów polskich i światowych, popowych i musicalowych.

Laureaci nagród i wyróżnień Fundacji na 28. gali „Serce za Serce”

Statuetka „Serce za serce" trafiła do firm: Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o, ING Bank Śląski SA oraz Muszynianka Sp. z o.o.

Statuetkę „Przyjaciel Fundacji” otrzymali: Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi, I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, firma Visa Bell Sp. z o.o. oraz przedsiębiorstwo Living Food Sp. z o.o.

„Medal im. prof. Zbigniewa Religi” został przyznamy Ludmile Jamie-Voigt.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.