Wiadomości z Zabrza

Za nami X Zabrzańskie Klasyki Nocą

  • Dodano: 2019-09-10 10:45

Jubileuszowa edycja Zabrzańskich Klasyków Nocą cieszyła się dużym powodzeniem wśród miłośników motoryzacji. 

W naszym mieście zaprezentowały się w sumie 82 pojazdy nie tylko z naszego regionu, ale też z Warszawy, Karkowa czy Wrocławia. 

Właściciele zabytkowych samochodów i motocykli wzięli udział w paradzie, która rozpoczęła się na placu Warszawskim, a następnie przemierzyła ulice centrum miasta, Zaborza, Biskupic, Mikulczyc i Maciejowa. Na terenie Parku 12C uczestników czekał szereg atrakcji, w tym m.in.: koncert zespołu Blue Dragonfly, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap.

Była to świetna okazja, by zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolnów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów pojawiły się także fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

X Zabrzańskie Klasyki Nocą zorganizowało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji przy wsparciu Muzeum Górnictwa Węglowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.