Wiadomości z Zabrza

Za nami X Zabrzańskie Klasyki Nocą

  • Dodano: 2019-09-10 10:45

Jubileuszowa edycja Zabrzańskich Klasyków Nocą cieszyła się dużym powodzeniem wśród miłośników motoryzacji. 

W naszym mieście zaprezentowały się w sumie 82 pojazdy nie tylko z naszego regionu, ale też z Warszawy, Karkowa czy Wrocławia. 

Właściciele zabytkowych samochodów i motocykli wzięli udział w paradzie, która rozpoczęła się na placu Warszawskim, a następnie przemierzyła ulice centrum miasta, Zaborza, Biskupic, Mikulczyc i Maciejowa. Na terenie Parku 12C uczestników czekał szereg atrakcji, w tym m.in.: koncert zespołu Blue Dragonfly, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap.

Była to świetna okazja, by zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolnów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów pojawiły się także fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

X Zabrzańskie Klasyki Nocą zorganizowało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji przy wsparciu Muzeum Górnictwa Węglowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również