Wiadomości z Zabrza

Za nami Sztafeta Jubileuszowa z okazji 100. Urodzin Zabrza [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-09-29 08:00, aktualizacja: 2022-09-29 08:24

Wczoraj na Arenie Zabrze odbył się wyjątkowy bieg sztafetowy z okazji 100-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu, a udział w nim wzięło ponad pół tysiąca zawodników, m.in. uczniowie szkół, pracownicy instytucji miejskich, czy służb mundurowych.

Jubileuszowa sztafeta na Arenie Zabrze

Reprezentacje dokonały dokładnie stu okrążeń wokół boiska, włączając się w ten sposób w świętowanie jubileuszowych urodzin Zabrza.

– Przejdziecie do historii. Następne pokolenia będą musiały czekać kolejne sto lat na jubileusz, który mogliby uczcić w tak wspaniały i oryginalny sposób. Pokazujecie, że Zabrze to mieszkańcy, którzy są pełni ambicji i pozytywnej energii oraz mocno zdeterminowani, by osiągnąć w życiu sukces – powiedziała otwierając sztafetę prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Następnie po wspólnym odliczaniu i gorącym dopingu kibicujących z trybun Areny uczniów zabrzańskich szkół wystartowała sztafeta. Pierwszego, otwierającego okrążenia dokonała pięcioosobowa reprezentacja zabrzańskiego magistratu, a rolę pałeczki przekazywanej pomiędzy kolejnymi drużynami pełniła flaga z barwami miejskimi. W biegu udział wzięły reprezentacje niemal wszystkich zabrzańskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich. Niemal każda z młodzieżowych drużyn starała się wyróżnić charakterystycznymi dla swoich placówek koszulkami, mundurami, czy – jak drużyna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia – biegiem z instrumentami muzycznymi. Na starcie zameldowali się również przedstawiciele: Rady Miasta Zabrze, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzu – Mikulczycach, zawodnicy Górnika Zabrze, Aktywnego Zabrza, policjanci i strażnicy miejscy.

W ostatnim biegu udział wzięli wszyscy chętni, dzięki czemu setnego okrążenia dokonało ponad sto osób. Na koniec każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a drużyny miały okazję na wykonanie pamiątkowego zdjęcia z Jorgusiem – maskotką Górnika Zabrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również