Wiadomości z Zabrza

Za nami spotkanie "Energia do nauki"

  • Dodano: 2019-10-16 10:15

Miasto Zabrze zaprosiło wczoraj młodzież szkolną na spotkanie instruktażowe dotyczące zasad bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest tak ważne w trakcie roku szkolnego, gdy dzieci i młodzież przemieszczają się na trasie „dom-szkoła, szkoła-dom”, a także gdy docierają na zajęcia pozalekcyjne.

Akcja „Energia do nauki” odbyła się na promenadzie Areny Zabrze

Partnerem generalnym wydarzenia był Tauron.

Spotkanie otwarła Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Zabrza, która zaznaczyła, że troska o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym miasto to priorytet dla władz Zabrza. Bezpieczeństwo w mieście poprawia się m.in. dzięki nowym radiowozom, których zakup dofinansowuje zabrzański samorząd.

Partnerami akcji "Energia do nauki" byli:  Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu, Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu oraz Smart Gym.

Celem akcji „Energia do nauki” było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie drogi do i ze szkoły, a także w trakcie przemieszczania się na zajęcia pozalekcyjne czy też w czasie wolnym od nauki. W trakcie spotkania promowane były bezpieczne zachowania we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne w tym zakresie. Uczestnicy akcji dowiedzieli się, jakie zasady warto stosować, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie przemieszczania się zarówno pieszo, jak i na rowerze, hulajnodze czy też samochodem.

Na promenadzie Areny Zabrze można było zobaczyć radiowozy Policji i Straży Miejskiej, a także wóz strażacki. Były pokazy sprzętu ratowniczego, pokazy pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Niewątpliwą atrakcją był również symulator dachowania udostępniony przez WORD czy też sprzęt, jaki zaprezentowało na promenadzie Areny Zabrze Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. Uczestnicy wydarzenia mogli też podziwiać popisy mistrzów w jeździe na rolkach, a także wziąć udział w róznych konkurencjach i konkursach organizowanych przez trenerów ze Smart Gymu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.