Wiadomości z Zabrza

Za nami koncert "Młodzi dla Zabrza" [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-22 09:30

W Domu Muzyki i Tańca odbył się wczoraj wyjątkowy koncert, który został przygotowany przez zabrzańską młodzież i zadedykowany Zabrzu z okazji pierwszego dnia wiosny. Koordynatorem całego przedsięwzięcia było III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, a udział w nim wzięły niemal wszystkie zabrzańskie szkoły średnie.

Młodzież z Zabrza błyszczy na scenie

Koncert pn. „Młodzi dla Zabrza” zorganizowany z okazji pierwszego dnia wiosny otwarł występ podopiecznych III LO, którzy wystąpili z własną aranżacją utworu „Szare Miraże” zespołu Maanam.

– Myślę że to absolutnie wyjątkowy koncert! Chce podziękować w tym miejscu młodzieży za podjęcie tego wyzwania. Cieszę się, że na deskach DMiT zobaczymy dzisiaj koncert tak uzdolnionych młodych ludzi. Myślę, że zostanie on na długo w naszych sercach! – powiedziała ze sceny Małgorzata Mańka-Szulik, która powitała młodzież z zabrzańskich szkół.

– To jest nadzwyczajne wydarzenie w którym zabrzańskie szkoły łączą siły w tej pięknej międzyszkolnej inicjatywie. W Zabrzu mamy wiele pięknych płaszczyzn i ta współpraca na nich daje wielkie efekty! – dodała.

W ramach koncertu odbyła się krótka, filmowa prezentacja każdej z placówek, która tym razem miała nie tyle opowiadać o samej szkole, co o klimacie, jaki w niej panuje z perspektywy uczniów. Następnie każde z liceów i techników przedstawiało krótką część artystyczną prezentując tym samym największe uczniowskie talenty.

Na scenie gościła młodzież niemal wszystkich zabrzańskich szkół średnich m.in.:

  • III LO,
  • ZSM-S,
  • ZSS,
  • Centrum Edukacji,
  • ZS 17
  • oraz Salezjański Zespół Szkół Publicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również