Wiadomości z Zabrza

Za nami kolejny koncert w ramach Carnall Festival

  • Dodano: 2021-07-20 08:00, aktualizacja: 2021-07-20 08:18

Kraków Street Band, który zagrał w ub. sobotę w strefie Carnall, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony zabrzańskiej publiczności. Był to kolejny koncert, który odbył się w ramach Carnall Festival – projektu realizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, odbyło się na początku lipca. Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie, stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.

MGW zaprasza do strefy Carnall w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 20.00.

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej. Wychodząc naprzeciw turystom, oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – ,,Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w zabawie. Gra terenowa – ,,Misja ratownicza” – to gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste: są zadania do wykonania i nagroda do odebrania.

Harmonogram koncertów, w ramach festiwalu:

24 lipca – Helene Vis,
7 sierpnia – Ścigani,
14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak,
20 sierpnia – Koncert Specjalny CREE, gościnnie wystąpią: Kuba Badach, Marcelina, Arbadab (Kaliber 44), Piotr Kupicha (Feel).
Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego,
21 sierpnia – Kathia,
28 sierpnia – Hard Rockets.

*Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Adres: Strefa Carnall, ul. Wolności 408, Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.