Wiadomości z Zabrza

Za nami happening w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

  • Dodano: 2020-09-16 14:00

W ubiegły weekend w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu odbył się happening podsumowujący projekt pn. "Łączenie sztuki z przyrodą - zapełnianie przestrzeni publicznej".

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Pogodni i Aktywni”

W imprezie udział wzięli m.in.: prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu Agnieszka Zawisza-Raszka oraz prezes Stowarzyszenia „Pogodni i Aktywni” Renata Krajewska.

W Zabrzu mamy wielu aktywnych ludzi z pasją, co widać wyraźnie także dzisiaj, w to sobotnie przedpołudnie. Ogród Botaniczny jest bardzo ważnym przystankiem na mapie Zabrza, to nasze zielone miejskie płuca. Cieszę się, że dzielą się Państwo z nami tak chętnie swoimi zainteresowaniami. Pokazujecie, że w naszym mieście można aktywnie i z wielką przyjemnością spędzać czas – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Zabrze jest wyjątkowe i jeżeli tylko ktoś potrafi spojrzeć na nie z pasją, to dostrzeże tę wyjątkowość choćby w naszym wspaniałym ogrodzie botanicznym. To tacy ludzie jak Państwo przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i gratuluję tak pięknej akcji, jaką dzisiaj mogliśmy wszyscy zobaczyć – dodała Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas happeningu zostało posadzone pamiątkowe drzewo podarowane ogrodowi botanicznemu przez Stowarzyszenie „Pogodni i Aktywni”

Uczestnicy imprezy mogli m.in. zobaczyć wystawę obrazów, wziąć udział w akcji ubierania drzew oraz w warsztatach rękodzieła. Dla seniorów zostały także przewidziane zajęcia ruchowe i wspólne czytanie literatury, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Głównym celem projektu pt.: "Łączenie sztuki z przyrodą - zapełnianie przestrzeni publicznej" jest zapobieganie marginalizacji i wykluczaniu osób starszych poprzez aktywizację w działaniach na rzecz upiększania przestrzeni publicznej.

Projekt został zrealizowany we współpracy m.in. z Urzędem Miejskim w Zabrzu, Miejskim Ogrodem Botanicznym w Zabrzu, Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu (Filią nr 19) oraz Stowarzyszeniem „Aktywne Zabrze”.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    pani prezydent powinna zatytuowac happening w Miejskim Ogrodzie Botanicznym pod haslem "smierdzi jak na Zandce"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.