Wiadomości z Zabrza

Za nami happening czytelniczy "Pociąg do książek" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-05-16 07:45, aktualizacja: 2023-05-16 08:49

Szereg atrakcji czekał na miłośników książek w minioną sobotę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Happening czytelniczy pod nazwą „Pociąg do książek” zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.  

"Pociąg do książek" w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Na polanie przywitana została Eliza Piotrowska, autorka serii książek o cioci Jadzi. Następnie przyszedł czas na spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem książek o przygodach Pana Kuleczki oraz „Krasnala w czerwonej = czapce” – książki, którą znajdziemy w tegorocznej edycji wyprawek czytelniczych dla przedszkolaków w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Przez cały czas na polanie działo się mnóstwo atrakcji. Pod Drzewem Opowieści znalazła się czytelnicza przychodnia, w której każdy otrzymał receptę na najlepsze lekarstwo, czyli na książkę. Przed zastosowaniem należało skonsultować się z bibliotekarką lub bibliotekarzem, ponieważ dobrze dobrana książka może pochłonąć czas wolny.

W poszukiwaniu zagubionych w ogrodzie krasnali można było trafić także w nieoczekiwane miejsca. W jednym z nich można było spotkać się z robotami i spróbować wprawić je w ruch oraz przekonać się o tym, co potrafią. W kolejnym miejscu można było wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością i stworzyć cuda z klocków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również